Biografie/Nieuws
Harold Mieger keert terug op de weg én het podium met de Peter Koelewijn-klassieker ‘Parlez-vous français’
Na een pauze van vijf maanden keert zanger Harold Mieger sterker dan ooit terug in de Nederlandse muziekwereld. Met de lancering van zijn nieuwe single ‘Parlez-vous Français’ markeert hij niet alleen zijn muzikale comeback, maar slaat hij ook een brug tussen zijn leven als vrachtwagenchauffeur op de Franse autoroute en zijn passie voor het Nederlandse lied. Het nummer, een frisse bewerking van het origineel van Peter Koelewijn, verschijnt op 27 mei 2026 onder het vertrouwde label Rood Hit Blauw.
De inspiratie voor deze single ontstond letterlijk tijdens het werk. Harold, die tot voor kort wekelijks achter het stuur richting Parijs zat, hoorde de melodie in een lokale Franse kroeg. De reactie van het publiek daar zette hem aan het denken. ‘Die Fransen reageerden er zo ontzettend goed op, dat was echt grappig om te zien’, vertelt Harold over het ontstaan van de plaat. ‘Omdat er best wat Franse woorden in zitten en ik zelf altijd op Frankrijk reed, dacht ik: hoe gaaf zou het zijn om hier een eigen versie van te maken?’
Voor de productie zocht Harold de samenwerking op met Stefan UItdewilligen van Studio Rood Muziek. Samen hebben ze het originele arrangement van Koelewijn in een modern jasje gestoken, waarbij de kenmerkende sfeer behouden is gebleven, maar een eigen trucker-vibe is toegevoegd. Zo opent de track herkenbaar met het geluid van een startende motor. De backing vocals zijn ingezongen door Angela Radtke. Harold legt uit: ‘We wilden gewoon eens wat anders. Het is een andere slag dan de standaard volksmuziek en we gaan kijken wat het wordt.’
De bijbehorende videoclip is een authentiek reisverslag geworden, geproduceerd door Patrick van 024 Films. De ploeg reisde speciaal af naar Frankrijk om beelden te schieten op de autoroute, bij tolpoortjes en in Lille.
Een bijzonder hoogtepunt in de clip is de opname in het chauffeursrestaurant van eigenaren Christian en Mimi, die speciaal voor Harold hun deuren openden voor een feestje. Harold spreekt vol lof over het team, inclusief de geluidsmensen van EJ Sound. ‘Dat zij de moeite hebben genomen om voor mij naar Frankrijk te komen, vond ik echt heel bijzonder. Ook een aantal chauffeurs en diverse vrienden van mij waren die kant op gereisd en dat maakte het feestje voor mij écht compleet!’
Met de promotie in handen van Dennis van Score Promotions kijkt Harold vol vertrouwen naar de toekomst. Zijn ambities zijn groot. Op 20 juni a.s. staat hij op een groot podium tijdens het evenement Bergen op Zoom NL, in de line-up vlak voor André Hazes. ‘Dit is voor mij echt de comeback’, aldus een enthousiaste Harold, die inmiddels ook al werkt aan een volgende single voor de nazomer.
Harold Mieger “Parlez vous Francais” – Een Rood-Hit-Blauw productie
Boekingen & Informatie: https://www.roodhitblauw.nl/artists/harold-mieger/
Voor de redactie(s):
Platenmaatschappij: Rood-Hit-Blauw – info@roodhitblauw.nl
RTVPromotie: Score Promotions ism. Rood-Hit-Blauw producties
Nieuws
Nieuwe energie bij Rood-Hit-Blauw; Harold Mieger lanceert ‘Als je wilt winnen’!
Harold Mieger slaat een nieuwe weg in! Met de release van zijn nieuwe single, getiteld ‘Als je wilt winnen’, maakt Harold Mieger zijn officiële debuut bij Rood-Hit-Blauw. Hoewel dit zijn eerste release is onder de vleugels van dit label, is Harold zeker geen groentje in de muziekwereld!
Harold: ‘Met ‘Als je wilt winnen’ kies ik bewust voor een andere muzikale richting dan voorheen, met als resultaat een heerlijk vlot en uptempo nummer. Met een eigen voorzet waar het nummer over moest gaan, heeft tekstschrijver Michael Edixhoven het nummer en de melodielijn verder uitgewerkt en er een prachtige productie van gemaakt, waarna het bij Jaap Kattevilder (City Lights) is opgenomen.
Er is een spectaculaire videoclip bij het nummer gemaakt door Patrick van 024films. De clip is opgenomen op het voetbalveld en vertelt het verhaal van een jongetje dat eerst niet mag meespelen, maar later terugkomt, scoort en dan groots feestviert. Ik ben echt supertrots op het eindresultaat en vind het mijn gaafste clip tot nu toe!
Mijn repertoire bestaat voornamelijk uit uptempo feestmuziek, maar ik zing ook Duitstalige, Engelstalige en zelfs Franstalige nummers. Ik pas mijn setlist altijd aan op mijn publiek.
Natuurlijk hoop ik dat deze nieuwe stap gaat leiden tot verdere groei en ik hoop stiekem dat ik mij in de toekomst nog meer op de muziek kan gaan richten. De energie is er in ieder geval volop’!
Met ‘Als je wilt winnen’ en de samenwerking met Rood-Hit-Blauw is Harold Mieger klaar om de podia te veroveren en het publiek aan het feesten te krijgen. Houd hem in de gaten!
Via Facebook, Instagram én TikTok houdt Harold iedereen op de hoogte van zijn optredens en andere muzikale nieuwtjes. Wilt u deze energieke zanger met een breed repertoire graag op uw eigen evenement laten optreden? Neem dan contact op met Rood-Hit-Blauw!
Harold Mieger Als je wilt winnen – Een Rood-Hit-Blauw producties
————————————————————————————
Voor de redactie(s):
Platenmaatschappij: Rood-Hit-Blauw – info@roodhitblauw.nl
RTVPromotie: Rood-Hit-Blauw producties

